Кафедра комп’ютерної інженерії

Завідувач кафедри: Пех Петро Антонович, к.т. н., доцент peh
Телефон: (0332) 74-61-15
Адреса: Кафедра КІ, вул. Львівська, 75 м. Луцьк 43018
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підготовка фахівців проводиться за спеціальністю:
Комп'ютерні системи та мережі

Історична довідка
Кафедра комп’ютерної інженерії утворена на підставі рішення Вченої ради Луцького індустріального інституту (протокол № 12 від 23.06.94 року) та наказу по Луцькому індустріальному інституту № 87 від 28.06.94 року.

Курси, які викладають на кафедрі
Алгоритми та методи обчислень, архітектура комп’ютерів, дискретна математика, економічна інформатика, інформатика та комп’ютерна техніка, інформатика, інформатика і обчислювальна техніка, інформатика і системологія, комп’ютерна електроніка, комп’ютерна схемотехніка, математичне програмування, моделювання, обчислювальна техніка та основи програмування, обчислювальна техніка і програмування, операційні системи, паралельні та розподілені обчислення, периферійні пристрої, прикладна теорія цифрових автоматів, програмне забезпечення комп’ютерних мереж, програмування, програмування алгоритмів цифрової обробки сигналів та зображень, системне програмне забезпечення, системне програмування, структура даних та алгоритми, теорія інформації та кодування, тестування комп’ютерних засобів, числові методи та моделювання на ЕОМ, об’єктне програмування,та інші.

Матеріальне забезпечення навчального процесу
Це дві спеціалізовані лабораторії та чотири комп’ютерні класи. Спеціалізовані лабораторії: комп'ютерних систем та мереж, комп’ютерної електроніки та схемотехніки. В даних лабораторіях студенти самостійно виготовляють навчальні стенди: паяють схеми та програмують їх. Програмне забезпечення включає в себе алгоритмічні мови та мови програмування; системи управління базами даних; офісні програми; графічні редактори; середовища математичного моделювання; системи автоматизованого створення web-сторінок; програмні засоби роботи з глобальною мережею Internet; програмні засоби моделювання та проектування цифрових схем; операційні системи та інше.

Кадрове забезпечення навчального процесу
На кафедрі плідно працюють 2 професори (Делявський М. В., Максимович О. В.), 4 доценти (Пех П. А., Багнюк Н. В., Демидюк М. А., Сорока Р. О.), та 11 асистентів. В поточному навчальному році захистила докторську дисертацію Максимович О. В., кандидатські дисертації – Здолбіцька Н.В. та Мельник К. В. До кінця навчального року планується захист ще однієї кандидатської дисертації Коцюбою А. Ю.
Професійний рівень професорсько-викладацького складу кафедри дозволяє готувати висококваліфікованих фахівців, розробляти і використовувати новітні інформаційні технології, проектувати сучасні комп’ютерні системи. Середній вік викладачів кафедри становить 35 років, що свідчить про потенціальні можливості колективу кафедри. Велика увага приділяється професійному та науковому зростанню працівників кафедри. Цьому сприяє плідна співпраця зі спорідненими кафедрами вищих навчальних закладів України, Німеччини, участь викладачів у міжнародних наукових конференціях.

Методичне забезпечення навчального процесу
З метою відповідності освітньо-професійним програмам та навчальним планам викладачами кафедри розроблюються та вдосконалюються робочі програми з дисциплін, що викладаються на кафедрі. Всі робочі програми дисциплін відповідають українським державним і сучасним західним стандартам вищої освіти, розробленим у рамках Болонського процесу. Викладачі кафедри постійно удосконалюють програмно-методичне забезпечення, що сприяє швидкому впровадженню новітніх знань у навчальний процес.

Науково-дослідна робота
Науковий напрямок кафедри – моделювання та оптимізація складних систем та процесів.

Студенти і випускники
Студенти займаються науковою та дослідницькою діяльністю при розробці курсових та дипломних проектів. Кращі студенти продовжують навчання в магістратурі.
Студенти Захаров Руслан, Ганжала Віктор, Хабаров Павло є учасниками команди «Forge», яка неодноразово брала участь і виборювала призові місця у різноманітних олімпіадах і конкурсах.

Міжнародна співпраця
Кафедра співпрацює з технічним університетом (м.Ліппе, Німеччина) та фірмою dSpace (м.Падеборн, Німеччина). В теперішній час ведуться пошуки партнерів у Польші, Білорусії та Росії.

Публікації

Вітаємо зі світлим Христови...

xv 2013 Кафедра автоматизованого управління виробничими процесами...

Кохання допомагає краще нав...

love stud За студентським фольклором, якщо одружився, то варіантів ...

Поради вступнику: день відк...

Хто рано встає …
День відкритих дверей — захід досить три...

Підраховано, скільки студен...

gro Портал hh.ua провів опитування, згідно з яким більшість р...

Уряд підвищив стипендії для...

step new Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято...