Кохання допомагає краще н... 27 лип. 2012 Кохання допомагає краще навчатися

За студентським фольклором, якщо одружився, то [ ... ]

Поради вступнику: день ві... 01 бер. 2012 Поради вступнику: день відкритих дверей

Хто рано встає …
День відкритих дверей — захід [ ... ]

До уваги абітурієнтів... 02 серп. 2012 До уваги абітурієнтів

Зустріч з деканом факультету комп'ютерних наук [ ... ]

Визначено перелік предмет... 30 вер. 2012 Визначено перелік предметів, із яких у 2013 році буде проведено зовнішнє незалежне оцінювання

У Міністерстві юстиції України зареєстровано [ ... ]

Студентам урізали стипендії ?

1 2 3 4 5 Рейтинг 2.33 (6 голосів)

step Кабінет міністрів переіндексував доходи громадян, урізавши розмір студентських стипендій.

«Ця постанова більш ніж у півтора рази знижує фактичний розмір стипендій більш ніж для третини студентів»,— заявляють у студентській профспілці.

У новому документі зазначено, що «обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено».

Тобто, відтепер студенти 1 курсу та спеціалісти або магістратри, які нині отримують 720–800 гривень, відповідно до нової постанови, отримуватимуть лише базову стипендію у розмірі 530 гривень, бо втрачають індексовану надбавку.

Також наводиться пояснення: «У разі, коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена, обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії».

У студентській профспілці наголошують, що знижувати стипендії не можна, адже навіть при теперішній стипендії, студенти не можуть вижити на ці гроші.

"За останній навчальний рік ціни на гуртожитки у більшості ВИШів зросли у 2–3 рази. Зросли також ціни на продукти першої необхідності. Але у цій ситуації Кабмін не збільшує індексацію, а навпаки — пропонує «затягнути паски»,— зазначили у профспілці.

Востаннє стипендію підвищували у вересні 2008 року. Відтоді збільшувалась тільки індексація.

«Національний студентський союз та громадська ініціатива „Студентський захист“ звернулись до Президента України   В. Януковича з проханням доручити Уряду скасувати рішення щодо обмеження розміру індексації стипендій»,— заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

«З прийняттям цієї постанови значно погіршено умови індексації стипендії студентам 1 та 5 курсів, які будуть її отримувати в розмірі лише 530 грн. (зараз – 780 грн.), студентам, які почнуть отримувати стипендію за результатами наступного семестрового контролю, у зв'язку з переведенням на навчання за державним замовленням, наявністю підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо»,— підкреслює президент Національного студентського союзу Микола Бучко.

Норми відповідної постанови звужують права осіб, що навчаються, суперечать статті 22 Конституції України та Закону України «Про індексацію грошових доходів громадян».

«Лише особисте втручання Глави держави та скасування відповідного рішення Уряду щодо обмеження розміру індексації стипендії дозволить уникнути студентських протестів»,— зазначив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Міносвіти спростувало інформацію про зменшення студентських стипендій

  У прес-службі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України повідомили:

У міністерстві зазначають, що тим, хто вперше стане стипендіатом (наприклад, першокурсники) або поновить своє право на отримання стипендій (наприклад, студенти, які втратили право на призначення академічної стипендії, а потім знову успішно склали семестровий контроль), стипендія буде індексуватися наростаючим підсумком з місяця призначення стипендії. Так само відбувається індексація заробітної плати працівнику, прийнятому на роботу, або пенсіонеру, який щойно вийшов на пенсію.

Рішення уряду має на меті удосконалення нормативно–правової бази та унормування чинного механізму індексації і здійснено з повним дотриманням процедури підготовки документів такого рівня, включаючи погодження профспілок, запевнили у відомстві.

«Однак, оскільки це питання викликало коментарі у засобах масової інформації, у тому числі, непрофесійні й недостовірні, найближчим часом Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту буде підготовлено спільного листа з роз’ясненнями та конкретними прикладами застосування порядку індексації стипендій.

На сьогодні, до узгодження зазначеного документа, МОНмолодьспорту наголошує, що всупереч повідомленням в засобах масової інформації, новий порядок нарахування індексації стипендії не відноситиметься до студентів першого року навчання магістратури; студентів другого – четвертого року навчання бакалаврата тощо», – йдеться у повідомленні.

Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма прокоментував ситуацію, яка склалася навколо питання про індексацію стипендій: «Студентські організації, які називають себе захисними, або виступають від імені „незалежних“ студентських профспілок, просто не розібравшись та не вчитавшись в постанову Кабінету Міністрів України, починають писати звернення, навчившись аргументувати тільки одним – погрозою студентськими протестами. Хочу наголосити, що зміни до порядку індексації стипендії в жодному разі не призведуть до зменшення стипендій. Сьогодні ж мною підписаний лист та розісланий у всі вищі навчальні заклади України з проханням до ректорів провести роз’яснення щодо зазначеного питання серед профспілок та органів студентського самоврядування».

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Публікації

Нове обладнання на кафедрі ...

ArduinoUnoBox На кафедрі автоматизованого управління виробничими процес...

Коференція на кафедрі АУВП

kon av 2012 Міжнародна науково — технічна конференція «Комп’ютерно-ін...

Комп’ютерно-інтегровані тех...

Kafed RUKA Шановні колеги!
Кафедра автоматизованого управління виробн...

Уряд підвищив стипендії для...

step new Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято...

Кохання допомагає краще нав...

love stud За студентським фольклором, якщо одружився, то варіантів ...